O nas

Jesteśmy ekipą znajomych z Częstochowy, to właśnie tu się urodziliśmy i wychowaliśmy. Znamy i kumplujemy się od prawie 20 lat, czyli dość długo biorąc pod uwagę, że jesteśmy trzydziestolatkami :) Możemy pochwalić się sporym doświadczeniem w branży outdoorowej, zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Nabyliśmy je dzięki pracy w sklepie turystycznym oraz licznym wojażom. Szwendaliśmy się po górskich bezdrożach m.in.: Rumunii, Ukrainy, Grecji, Albanii, Macedonii, Islandii, Norwegii oraz państwach alpejskich. Od kilku lat prowadzimy blog podróżniczo-geograficzny, a w przeszłości współpracowaliśmy z dziennikiem turystycznym.

Polska marka odzieżowa SZWENDAM SIĘ sklep turystyczny
To my : )

 

 

Skąd się wzięła nazwa?

Nazwę Szwendam się wymyśliliśmy kilka lat temu, podczas podróży z Częstochowy do Warszawy. Marzyliśmy wówczas o założeniu papierowego magazynu podróżniczego, a do realizacji tego projektu, potrzebna była prosta i chwytliwa nazwa. Po przeprowadzeniu trzygodzinnej burzy mózgów w autokarze i przeanalizowaniu wszystkich pomysłów, wybór padł na Szwendam się. Uważamy, że ma w sobie to coś – dużo energii i przede wszystkim kojarzy się z ruchem, a o to właśnie nam chodziło!

Inspiracje

Szwendam się powstało z zamiłowania do włóczenia. Nie wyobrażamy sobie życia bez tej formy aktywności. Większość osób uważa, że szwendanie musi oznaczać dalekie podróże do drogich i egzotycznych krajów. Nie trzeba lecieć na drugi koniec świata, żeby poczuć się jak prawdziwy szwendacz. Wystarczy, że w sobotę wsiądziemy do podmiejskiego autobusu i wyjedziemy poza aglomerację, albo najzwyczajniej w świecie pójdziemy na spacer do najbliższego parku. Najważniejsze jest spędzanie czasu na świeżym powietrzu, obcowanie z naturą, poszukiwanie nowych  inspiracji, odkrywanie ciekawych miejsc i poznawanie ludzi.   

Cel i misja

Chcemy inspirować ludzi do podróżowania i ruszenia się z domu. Świat jest naprawdę piękny, więc nie traćmy czasu na głupoty! Wszystkie szwendaczowe produkty mają swoją historię, nawiązują do jakiegoś miejsca, osoby, lub wydarzenia. Od kilku lat prężnie działamy w social media. Na Facebook’u mamy już ponad 60 tys. fanów. Publikujemy tam przede wszystkim zdjęcia z różnych zakątków świata, a także wpisy z geograficznymi ciekawostkami, biografie podróżników oraz motywujące cytaty. Instagram, to z kolei miejsce, w którym pojawiają się zdjęcia fanów w naszych produktach. Jest, to niesłychanie przyjemne, widzieć koszulki Szwendam się podróżujące po całym świecie. To, co wyróżnia naszą markę od innych sklepów internetowych, to autorski blog podróżniczy. Znajdują się w  m.in. relacje i fotorelacje z wypraw. Bardzo często są to podróże niskobudżetowe w mało popularne miejsca. W przyszłości zamierzamy angażować się w przeróżne akcje turystyczne: slajdowiska, prelekcje, targi oraz wspierać ciekawe inicjatywy podróżnicze. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl