Kategorie blog
Promocje
Wyprzedaże / ostatnie sztuki
Koszulka termoaktywna damska POZIOMICE granatowa
Koszulka termoaktywna damska POZIOMICE granatowa
159,00 zł 119,00 zł
Koszulka damska ORZEŁ BIELIK czarna
Koszulka damska ORZEŁ BIELIK czarna
99,00 zł 74,00 zł
Plakat na ścianę B2 ORZEŁ BIELIK czarno-biały
Plakat na ścianę B2 ORZEŁ BIELIK czarno-biały
39,00 zł 24,00 zł
szt.
Plakat na ścianę Volkswagen T1 B2 czarno-biały
Plakat na ścianę Volkswagen T1 B2 czarno-biały
39,00 zł 24,00 zł
szt.
Koszulka męska SZYSZKA szara
Koszulka męska SZYSZKA szara
99,00 zł 79,00 zł
Co to jest ICE i jak to zastosować w praktyce?
Co to jest ICE i jak to zastosować w praktyce?

Czym jest karta ICE i do czego służy? 

ICE to skrót od angielskiego zwrotu „in case of emergency”, czyli po polsku „w razie wypadku”. Tym zwrotem określa się zbiór informacji, które każdy z nas może nosić ze sobą w łatwo dostępnym miejscu, tak aby w razie naszego wypadku można było skontaktować się z naszymi bliskimi lub dowiedzieć się ważnych informacji związanych z naszym zdrowiem.

Karta ICE

ICE

Choć spotkałem się z wskazaniami, że w ramach informacji ICE można wpisywać grupę krwi, przewlekłe choroby czy brane leki to z artykułów dostępnych w sieci wyczytałem, że ratownicy medyczni i lekarze mogą nie wziąć ich pod uwagę. Po zastanowieniu brzmi to całkiem rozsądnie. Aby to zrozumieć możemy wyobrazić sobie sytuację, gdzie ktoś przetoczyłby nam krew o grupie wskazanej przez naszą odręczną notatkę, a nie rzetelne badania. Czy stosować takie zapiski? Zostawię to do waszych przemyśleń i decyzji.

Numery telefonów ICE

Jest jednak coś, co będzie ciężko zdobyć w karetce, czy w  szpitalu bez naszej pomocy. Są to numery telefonów do naszych najbliższych, którzy poza tym, że mogą być źródłem wiedzy o naszym zdrowiu, powinni po prostu wiedzieć, że wpadliśmy w tarapaty… z przyczyn mam nadzieję dla nas wszystkich oczywistych.

Telefony komórkowe

Najprostszym sposobem zadbania o to, aby numery telefonów do naszych najbliższych były pod ręką jest dopisanie przed nazwą interesujących nas kontaktów w telefonie skrótu ICE. Jeżeli chcemy wskazać kolejność ważności dla nas osób, lub ich poziomu opanowania na złe informacje (tak, aby największa panikara w rodzinie nie dowiedziała się pierwsza o wypadku i niepotrzebnie nie rozdmuchała sprawy) możemy po ICE wpisać numer np.:

  • ICE_1_Mąż
  • ICE_2_Żona
  • ICE_3_Brat
  • ICE_4_Siostra
  • ICE_5_Tata
  • ICE_6_Mama
  • ICE_7_Najlepszy_przyjaciel

Taki sposób zapisu najważniejszych i zapewne najczęściej wybieranych numerów może mieć również praktyczny wymiar na co dzień, bowiem dzięki takiemu zapisowi po wpisaniu liter ICE w wyszukiwaniu kontaktów od razu wyskoczą nam wszystkie najbliższe osoby. Wygoda i jednocześnie oszczędność czasu, minimalna bo minimalna, ale liczy się każda sekunda.

Blog podróżniczy Szwendam się

Karta ICE w portfelu

Jedną z klasycznych form zapisu numerów ICE, niezależną od stopnia naładowania baterii jest kartka w formacie wizytówki bądź karty bankomatowej. Oprócz przydatności przy nieszczęśliwym zdarzeniu jest to również świetny sposób na awaryjne miejsce zapisania numerów. Jak skontaktujemy się z najbliższymi gdy np. popsuje nam się telefon, zgubimy go lub po prostu rozładujemy baterię, a będziemy chcieli dać znać, że np.: wrócimy do domu za kilka godzin… lub nawet dni, bo wyskoczy nam spontaniczny wyjazd?

Karta Szwendacza - karta ICE

Na powyższym zdjęciu widnieje przykładowa karta (do wypełnienia) wielkości wizytówki z następującymi polami:


Pierwsza sekcja

Imię i nazwisko / Name
Adres zamieszkania / Address
Numer kontaktowy / Contact number

Druga sekcja

W nagłym wypadku dzwoń do / In case of emergency call
Imię i nazwisko / Contact Person
Numer kontaktowy / Contact number

Trzecia sekcja

Choroba, uczulenie / Disease, allergy
Grupa krwi / Blood type

Karta Szwendacza - karta ICE

 

Nieśmiertelnik Dog Tag

Telefon może się rozładować, a kartka w portfelu przemoczyć. Dlatego też pośród swoich gadżetów turystycznych posiadam również nieśmiertelnik, na którym wybiłem moje numery ICE.

Głównie do użytku przez siebie samego, gdy zajdzie taka potrzeba. Z jednej strony nieśmiertelnika można odczytać numery, a z drugiej wypisałem litery ICE, abym pamiętał co oznaczają wybite cyfry (na fotografii wszystkie numery zamazałem z oczywistych przyczyn).

Karta ICE

Epilog

Mam nadzieję, że te kilka informacji zachęci was do zastosowania ICE w podróżach, jak i codziennym życiu. Ta drobnostka w razie potrzeby może na prawdę wiele ułatwić.

Jeżeli wasza ciekawość nie została zaspokojona zachęcam do dalszej lektury na stronie zawodowego ratownika medycznego: www.ratowniczy.net/ice-in-case-of-emergency

Autorem artykułu jest Daniel Zalejski (www.zalejski.com)

KONIEC

Sklep turystyczny Szwendam się

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl