Kategorie blog
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (PACZKOMAT Inpost [1-2 dni robocze]) już od 300,00 zł.

Kwintesencja przygody – szlak Pacific Crest Trail
Kwintesencja przygody – szlak Pacific Crest Trail

Każdy z nas ma w życiu chwile zwątpienia, kiedy zastanawia się nad rzuceniem wszystkiego i ruszeniem przed siebie w nieznane. Chcielibyśmy być, jak Christopher McCandless – bohater Into the Wild (pol. Wszystko za życie), który zerwał ze swoim dotychczasowym, nudnym życiem i wyruszył w samotną podróż. Co prawda jego historia nie zakończyła się happy end-em, ale była spełnieniem jego marzeń, a je warto realizować ponad wszystko.

Nie musimy być oczywiście takimi ostrymi zawodnikami, jak Supertramp (pseudonim, jaki przyjął McCandless w czasie wyprawy) i rzucać się od razu w dzicz. Możemy zdecydować się na przejście na przykład jakiegoś długodystansowego szlaku. Są one z reguły dobrze oznakowane i dość proste technicznie. W Europie najpopularniejszym szlakiem jest droga św. Jakuba do Santiago de Compostela.

Dzisiaj zaprezentujemy Wam jeden z najpiękniejszych i najdłuższych szlaków świata, który znajduje się w USA. W Stanach Zjednoczonych wszystko musi być największe, najdłuższe, najwyższe itd., dlatego tamtejsze szlaki turystyczne są również barrrrrrrrdzo długie. Ich przemierzenie potrafi zająć nawet kilka miesięcy. Stanowią one nie lada gratkę dla miłośników długodystansowego szwendania z ciężkim plecakiem.

Pacific Crest Trail
Logo szlaku

Szlak Pacific Crest Trail - podstawowe informacje i ciekawostki

Mowa o Pacific Crest Trail (PCT) biegnącym grzbietem łańcuchów górskich z Meksyku do Kanady przez trzy amerykańskie stany Kalifornię, Oregon i Waszyngton. Pacific Crest Trail ma 4265 km długości, dla porównania najdłuższy szlak w Polsce – Główny Szlak Beskidzki – ma 496 km. Chcąc pokonać ten dystans potrzeba ok. pięciu miesięcy, aczkolwiek są i tacy, którym zajmuje to o wiele mniej czasu. Rekord szybkości przejścia PCT, a właściwie przebiegnięcia, ustanowił w 2014 roku Joseph McConaughy – zajęło mu to 53 dni, 6 godzin i 37 minut (poprzedni rekord został pobity o ponad 6 dni).

Blog podróżniczy Szwendam się

Pacific Crest Trail jest odzwierciedleniem, tego co najpiękniejsze na Zachodnim Wybrzeżu USA. Szlak wiedzie przez pustynię Kolorado (ok. 1100 km), bujne lasy, a dokładnie przez 25 krajowych zespołówleśnych, siedem parków narodowych, w tym m.in.: Jeziora Kraterowego, Yosemite, Kings Canyon i Mount Rainier, 48 federalnych obszarów dzikiej przyrody, kilka pasm górskich np.: góry Sierra Nevada z malowniczą rzeźbą polodowcową oraz Góry Kaskadowe z bajecznymi wulkanicznymi szczytami, 57 głównych przełęczy, 19 największych kanionów i cztery pomniki przyrody.

.

Szlak znajduje się w Narodowym Systemie Szlaków od 1968 roku, aczkolwiek jego budowę ukończono dopiero w 1993 roku. Zaliczany jest do tzw. Potrójnej Korony, czyli trzech najdłuższych szlaków w USA: Appalachian Trail (3 500 km),  Pacific Crest Trail (4 265 km) i Continental Divide Trail (5 000 km). W ostatnim czasie PCT zyskał spory rozgłos za sprawą książki Cheryl Strayed „Wild” („Dzika droga. Jak odnalazłam siebie”), a także jej późniejszej ekranizacji o tym samym tytule. Każdego roku ok. 300 miłośników przygód rozpoczyna wędrówkę szlakiem PCT, jednak kończy go mniej niż połowa śmiałków.

Akcesoria turystyczne góry
.
.
.

KONIEC

Sklep turystyczny Szwendam sie
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl