Kategorie blog
Darmowa dostawa od 300zł
Darmowa dostawa (PACZKOMAT Inpost [1-2 dni robocze]) już od 300,00 zł.

7 najładniejszych ogrodów świata
7 najładniejszych ogrodów świata

Najładniejsze ogrody na świecie 

Z okazji dzisiejszego Dnia Kobiet przygotowaliśmy ranking najładniejszych ogrodów świata. Na naszej liście znalazło się najwięcej ogrodów z Japonii, zatem Panie, które lubią kwiaty koniecznie powinny się tam wybrać - Panowie oczywiście też mogą, bo ogrody są naprawdę zacne :) Kolejność przypadkowa. Miłego oglądania :)

Hitsujiyama Park, Japonia

Hitsujiyama Park, Japonia

Hitsujiyama Park znajduje się w Japonii w mieście Chichibu. Słynie z różowego dywanu stworzonego przez floks szydlasty nazywany również płomykiem szydlastym. Japończycy mówią na niego Shiba-Zakura, co można przetłumaczyć jako „trawnik z kwiatów wiśni”.

Labirynt Longleat Hedge, Anglia

Najdłuższy na świecie żywopłotowy labirynt – łączna długość ścieżek wynosi 2,7 km. Potrzeba ok. 90 minut, żeby go przejść! Labirynt urozmaicają drewniane mostki oraz wieża widokowa, z której można się mu przyjrzeć z góry. Labirynt jest częścią rezydencji Longleat leżącej niedaleko miejscowości Warminster (hrabstwo Wiltshire).

Hitachi Seaside Park, Japonia

Park kwiatowy niedaleko miasta Hitachinaka w prefekturze Ibaraki (Wyspa Honsiu, Japonia). Łączna powierzchnia Hitachi wynosi ok. 190 ha. Ogród słynie przede wszystkim z niebieskich wodolistów (nemophilas) – co roku kwitnie ich około 5 milionów. Jego dużą część pokrywają również mietelniki żakule uformowane w kuliste formy. Jest jednym z najpopularniejszych turystycznie miejsc w Japonii.

Blog podróżniczy Szwendam się

Ashikaga Flower Park, Japonia

Piękne ogrody w mieście Ashikaga na wyspie Honsiu (Japonia). Ozdobą ogrodów są najstarsze w Japonii (mają po 100 lat) wisterie (glicynia) – pnącza mające piękne groniaste kwiatostany. Pnącza trzeba podpierać, gdyż ich pędy osiągają nawet 10 m długości. Wisterie można spotkać przede wszystkim w mokrych lasach i nad brzegami strumieni. Idealnym miesiącem na zwiedzenie Ashikaga Park jest maj, gdyż rośliny wtedy kwitną i najpiękniej pachną.

Château de Marqueyssac, Francja

XVII-wieczne ogrody w południowej Francji w gminie Vézac (Akwitania). Są jednymi z najpiękniejszych francuskich ogrodów. Ich główną atrakcją są przycięte w bajecznie kształty drzewka bukszpanu – jest ich tam ok. 150 tys. Twórcą ogrodów jest prawnik Julien de Cerva, który poświęcił 30 lat swojego życia na ich stworzenie. Ogrody zajmują prawie 22 ha powierzchni.

Keukenhof Garden, Holandia

Keukenhof Garden, Holandia

Ogród w Holandii w miejscowości Lisse. Znajduje się tam ponad 7 mln kwiatów, w tym ponad 4,5 mln tulipanów. Oprócz kwiatów rośnie tam ponad 2500 drzew. Całość urozmaicają liczne rzeczki, kanały, rzeźby oraz wiele, wiele innych atrakcji. Ogród zajmuje ponad 32 ha powierzchni. Można go zwiedzać pieszo lub rowerem. Otwarty jest jedynie przez 2 miesiące – od połowy marca do połowy kwietnia. Keukenhof Garden nazywany bywa Ogrodem Europy.

Parque Francisco Alvarado, Kostaryka

Park w centrum niewielkiego miasta Zarcero – leży w Kordylierze Centralnej w Kostaryce. Od 1960 roku tworzy się tam przeróżne figury z drzew i krzewów m.in.: zwierzęta i dinozaury. Największą atrakcją jest jednak tunel składający się z 16 łuków prowadzący do kościoła Iglesia de San Rafael.

KONIEC

Sklep turystyczny Szwendam się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl