Kategorie blog
Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (PACZKOMAT Inpost [1-2 dni robocze]) już od 300,00 zł.

7 najbardziej niezwykłych restauracji świata
7 najbardziej niezwykłych restauracji świata

O tym, czy dana restauracja jest dobra, czy nie decyduje wiele czynników. Naturalnie tym najważniejszym jest serwowane jedzenie, ale okazuje się, że inne są równie istotne. W ostatnimi czasie niesłychanie ważna stała się lokalizacja. Ludzie poszukują restauracji mających niepowtarzalny klimat, z oryginalnym wystrojem, miłą obsługą oraz przepięknymi widokami. Można rzec, że coraz częściej nie zwracamy uwagi na to co jemy, tylko gdzie. Poniżej przedstawiamy listę kliku niezwykłych restauracji, w których nawet najprostsza potrawa musi smakować rewelacyjnie.

Rock Restaurant, Zanzibar (Tanzania)
Rock Restaurant, Tanzania

Najbardziej niezwykłe restauracje świata:

Le Panoramic, Francja

Restauracja Le Panoramic znajduje się we Francji w gminie Chamonix-Mont-Blanc. Leży w Alpach na szczycie Le Brévent (2525 m n.p.m.). Rozpościera się z niej bajeczny widok na najwyższą górę Europy - Mont-Blanc (4809 m n.p.m.). Można się do niej dostać pieszo ze schroniska Refuge de Bellachat (2152 m n.p.m.) lub wjechać kolejką linową.

Ithaa, Malediwy

Restauracja Ithaa jest pierwszą restauracją zlokalizowaną całkowicie pod wodą - znajduje się ok. 5 metrów pod powierzchnią wody. Ta leżąca na jednej z malediwskich wysp restauracja może pomieścić zaledwie 14 osób jednocześnie (jest tam tylko siedem stolików). Restauracja jest czynna sześć dni w tygodniu, jednak tylko przez godzinę.

Soneva Kiri Resort, Tajlandia

Restauracja w kurorcie Soneva Kiri Resort na wyspie Koh Kood w Tajlandii. Lokal ten jest bardzo nietypowy, gdyż stoliki dla gości znajdują się w bambusowych koszach zawieszonych w koronach tropikalnych drzew. Dania podają kelnerzy zjeżdżający do koszy po stalowych linach - oczywiście robią to z zabezpieczeniem.

Grotta Palazzese, Włochy

Restauracja Grotta Palazzese, jak sama nazwa wskazuje mieści się w grocie. Wydrążona została przez morskie fale w klifach Polignano. Z leżącej na wysokości 24 m n.p.m. Grotta Palazzese rozpościera się niesamowity widok na morze, a rozbijające się u podstawy klifu fale tworzą niepowtarzalny spektakl.

Blog podróżniczy Szwendam się

The Grotto, Tajlandia

Restauracja The Grotto należy do ośrodka Rayavadee Resort położonego w południowej części małego półwyspu Railay - pomiędzy miastami Krabi, a Ao Phra Nang. Podobnie jak włoska restauracja Grotta Palazzese znajduje się w wapiennej grocie. Z sufitu lokalu wiszą ogromne stalaktyty, a podłogę pokrywa złoty piasek.

Labassin Waterfall Restaurant, Filipiny

Restauracja znajduje się w kurorcie Villa Escudero Resort w mieście Quazon. Usytuowana jest u stóp ... wodospadu. Niestety nie jest to naturalna kaskada, ale mimo wszystko wygląda świetnie. W Villa Escudero Resort żyje ponad 600 gatunków ptaków, dlatego goście restauracji relaksują się przy ptasim śpiewie. Oczywiście kto ma ochotę, może wziąć orzeźwiającą kąpiel pod wodospadem.

Rock Restaurant, Tanzania

Kameralna restauracja leżąca na niewielkiej skałce tuż przy plaży Michanwi Pingwe na wyspie Zanzibar. Z zewnątrz lokal wygląda dość obskurnie - biały domek kryty strzechą, jednak w środku jest bardzo elegancko. Do restauracji można dopłynąć łodzią, lub dojść pieszo w czasie odpływu. Ze skały rozpościera się malowniczy widok na Ocean Indyjski.

KONIEC

Sklep turystyczny Szwendam się
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl