Grecja: trekking po górach Lakmos
Grecja: trekking po górach Lakmos

Góry Lakmos to mało znane pasmo leżące w północno-zachodniej Grecji w pobliżu miasta Janina. Ich najwyższym szczytem jest Peristeri wznoszący się na wysokość 2295 m n.p.m. Lakmos pozbawione są infrastruktury turystycznej, dlatego wędruje się po nich pozaszlakowo. W tym celu wykorzystuje się przede wszystkim ścieżki wydeptane przez pasterzy i stada owiec. Przed wyjazdem do Grecji nie mieliśmy zielonego pojęcia o istnieniu tych gór. Trafiliśmy tam przez przypadek, dzięki czemu trekking był jeszcze bardziej ekscytujący

czytaj całość »
Macedonia Północna: góry Baba i jezioro Prespa
Macedonia Północna: góry Baba i jezioro Prespa

Macedonia Północna to niewielki kraj leżący na Bałkanach słynący m.in. z przepięknych gór. Odwiedzając go postanowiliśmy uskutecznić 3-dniowy trekking w górach Baba wznoszących się nad jeziorem Prespa. Najwyższym szczytem masywu jest Pelister mierzący 2601 m n.p.m. Część pasma podlega ścisłej ochronie, gdyż wchodzi w skład Parku Narodowego Pelister. Do największych atrakcji gór należą dwa jeziora polodowcowe Pelisterski oči: Małe i Wielkie Jezioro. Zwiedzanie Baby można połączyć z wizytą w Bitolii, która jest usytuowana u ich podnóży.      

czytaj całość »
Ciągnie wilka do lasu, czyli słów kilka o wilku szarym
Ciągnie wilka do lasu, czyli słów kilka o wilku szarym

Wilki szare były bohaterami licznych legend i ludowych opowieści. W przeszłości mocno je demonizowano, przez co wzbudzały strach i niepokój wśród społeczeństwa. Na szczęście stereotyp ten uległ zmianie i obecnie wilki cieszą się dużym szacunkiem. Zwierzęta te symbolizują siłę, niezależność, a także wierność. Od 1998 roku wilki są pod ścisłą ochroną w naszym kraju, dzięki czemu ich populacja z roku na rok wzrasta. Według szacunków, w Polsce mamy ok. 2 tys. wilków.

czytaj całość »
Rumunia: góry Capatanii i grzbiet Buila-Vânturariţa
Rumunia: góry Capatanii i grzbiet Buila-Vânturariţa

Capatanii to mało znana grupa górska leżąca w Rumunii wchodząca w skład Karpat Południowych. W Internecie nie ma zbyt wielu informacji na temat tego pasma. Tak na dobrą sprawę, to nawet nie wiadomo jak się ono dokładnie nazywa. Masyw posiada kilka grzbietów, spośród których na szczególną uwagę zasługuje grzbiet główny oraz wapienna grań Buila-Vânturariţa stanowiąca najciekawszy fragment gór. W 2004 roku doceniono jej walory przyrodnicze i utworzono tam Park Narodowy Buila-Vânturariţa.

czytaj całość »
Odzież damska z górska
Odzież męska turystyczna
O marce odzieżowej Szwendam się - Ubrania dla aktywnych
Koszulki wysokiej jakości - Polska marka odzieżowa
Darmowa dostawa od 300 pln

Wyprzedaże akcesoria i odzież turystyczna

zestawy produktów w niższej cenieSzybkoschnące ręczniki turystyczne z mikrofibry XL

look book kolekcji szwendam sie wszystkie sezony

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl